У велосипедних шинах протектор набагато менш важливий, ніж, наприклад, в автомобільних. Таким чином, використання шини зі зношеним протектором є меншою проблемою, за винятком, звичайно, покришок MTB.

Коли через протектор можна побачити корд або каркас — покришка повинна бути негайно замінена. Оскільки опір проколу також залежить від товщини протекторного шару, краще замінити шину до її крайнього зносу. 

Пробіг залежить від тиску у шинах, навантаження, дорожнього покриття, температури тощо. Наприклад, при використанні у  спекотну погоду з великим навантаженням і на нерівному асфальті шина зношується набагато швидше.

Ви можете розраховувати на пробіг шин від 2000 до 5000 км для стандартних шин Schwalbe. Покришки сімейства Marathon зазвичай мають ресурс від 6000 до 12000 км. З легкими Marathon Racer і Marathon Supreme продуктивність трохи нижче — приблизно від 5000 до 9000 км. Marathon Plus відрізняється більшим пробігом, який часто перевищує 10000 км.

На жаль, часто покришки не досягають максимального пробігу, тому що їздять при занадто низькому тиску накачування. Недостатній тиск в шинах означає, що шина не може витримувати великі навантаження. 

На рис. 1 показані типові тріщини, що виникають через низький тиск. Кілька великих тріщин у верхній частині боковини. Для порівняння на другому малюнку показані нормальні тріщини старіння (через пробіг / або поганий компаунд).

Ці тріщини досить маленькі і рівномірно розподілені по всій боковині. На практиці перехід між цими двома типами тріщин часто відбувається плавно, тому причина не завжди очевидна.

Малюнки з 3 по 5 також показують явні симптоми тривалої їзди із недостатнім тиском накачування. 

Покришки Schwalbe можуть зберігатися до 5 років без будь-яких проблем. По можливості їх слід зберігати у прохолодному, сухому і головне темному місці. При правильному зберіганні можливі навіть більш тривалі терміни зберігання.

Якщо покришка вже встановлена на обід, то вона завжди повинна бути під тиском або велосипед повинен бути підвішений для зберігання. Якщо велосипед, залишили на спущених шинах протягом тривалого періоду часу, то це може нашкодити боковинам.