Кожна покришка повинна обов’язково мати маркування на боковині, яка описує параметри шини по стандарту ETRTO. 

Таким чином, у кожної шини буде два позначення, наприклад, 35-622, а це значить що її ширина 35 мм, а внутрішній діаметр ободу — 622 мм. Також часто можна зустріти англійські системи вимірювань у дюймах. Наприклад, маркування 28х1.3 буде означати, що діаметр колеса — 28 «, тоді як ширина покришки — 1.3».

Маркування в дюймах найчастіше можна зустріти на покришках для гірських велосипедів. 

На сьогодні найпопулярніші діаметри коліс — 26″, 27.5″, 28″ і 29″. Чим більше діаметр, тим потенційно більше накат велосипеда, в той час як менші діаметри дають більшу маневреність. 

Найчастіше це питання стосується гірських велосипедів та широких покришок. Невеликий кліренс може не дозволити встановити бажані покришки. Як вийти з положення? Часто виробники дають інформацію щодо максимально можливої ширини для покришок. Цього варто дотримуватися. Якщо подібною інформацією ви не володієте, то слід за специфікаціями велосипеда визначити, якої ширини стоїть стокова гума і оцінити, чи великий кліренс, щоб поставити потрібну покришку. 

Ну і звичайно, ніхто не відміняв допомогу консультантів у магазині, адже у них ця інформація напевно є. 

У наведеній таблиці ви знайдете інформацію про діаметри і ширину покришок Schwalbe. Ця інформація завжди буде корисна при виборі гуми. 

Ключовий момент: діаметр покришки повинен збігатися з посадковим діаметром обода. При цьому ширина покришки може бути більше, ніж посадкове місце, але при цьому сумісність простежується і тут — ширина покришки не може бути більше максимально допустимої ширини для конкретного ободу. 

Нижче наведена таблиця сумісності розмірів ободів та покришок. Відзначимо, що це — найбільш поширені комбінації, хоча звичайно це не повний їхній перелік. 

В першу чергу, щоб задати первинні налаштування вашого велокомп’ютера. Але цей параметр не можна назвати точним, тому як у свою чергу залежить від типу ободу, тиску у шині та навантаження на покришку.