Обідна стрічка захищає камеру від механічного пошкодження кінцями спиць, металевими заусенцями і отворами в обід.

Обідна стрічка повинна повністю і надійно закривати всі отвори для шприх. Обода з порожнистим профілем вимагають використання спеціальних обідних стрічок, таких як тканинна Schwalbe High Pressure або Schwalbe High Pressure. Гумові стрічки не підходять для ободів з порожнистим профілем, тому що камера під тиском виштовхує її в отвори.

Обідна стрічка повинна покривати всю основу обода. Якщо стрічка завузька, ніж основа ободу, вона може ковзати і відкривати отвори для шприх.

Тканинна або безкамерна стрічка обода можуть бути використані на будь-яких ободах. Ковзання не відбувається через термостійкий клей. Стрічка шириною 18 мм зазвичай використовується для гоночних велосипедних ободів (13C, 14C). 15-міліметрову стрічку рекомендується використовувати тільки для ободів з відносно широким центруючим виступом, який забезпечує досить широку для стрічки область контакту.

Ми навмисно не передбачали обідні стрічки шириною 12 мм або менші.Така вузька стрічка не може в повній мірі забезпечити безпеку.

Замість цього ми рекомендуємо використовувати більш широку стрічку, яка ідеально ляже від стінки до стінки обода. Це може ускладнити процес монтажу, але забезпечує кращий варіант для надійного закриття всіх отворів в ободі.